Milé ženy,
bolí vás v zádech? Od porodu se necítíte v kondici? Chystáte se otěhotnět? Blíží se menopauza? Trpíte inkontinencí? Nevíte, zda pánevní dno relaxovat nebo posilovat?
Přijďte se ZDARMA dozvědět více. Besedou Vás provede Ing. Alena Stellnerová, která Vám nastíní jak teoretické základy, tak ukáže základní cviky.
16.12. od 18:00
Věděli jste, že…?
Pánevní dno je ovlivněno i postavením chodidel a velmi silně na něj působí obuv, kterou nosíme. Např. boty na podpatku vyřadí pánevní dno z provozu – posunem jeho těžiště.
Na další rovině je pánevní dno spojeno s emocemi a je zároveň silným emočním barometrem, souvisí také s dechem, s naší energií a je součástí hlubokého stabilizačního systému.
Svaly pánevního dna jsou složeny ze tří vrstev, proto je potřeba pro obnovení funkce pánevního dna pracovat postupně se všemi jednotlivými vrstvami. Když tuto techniku ženy zvládnou, mohou pánevní dno ochránit při kašlání, kýchání, zvedání břemen apod., protože právě v těchto případech se vyvíjí velký tlak na nitrobřišní dutinu s negativním dopadem na pánevní svalstvo. Možná jste již zažily, že při kašlání a kýchání během nachlazení máme nutkání k častějšímu močení, popř. se může dostavit nepříjemný únik moči.
Stále silným omylem je doporučení posilovat pánevní dno přerušovaným močením. Tím si naopak můžete narušit vyměšovací proces, který je v našem těle řízen reflexně. Bohužel je to často jediná rada, kterou ženy obdrží od svých gynekologů.
Mýtů a omylů ohledně posilování pánevního dna je mnoho. Například ne každá žena potřebuje pánevní dno posilovat, naopak jsou ženy, které jej potřebují relaxovat, a to nejen v těhotenství, kdy zvláště v třetím trimestru je uvolněné pánevní dno předpokladem pro úspěšný přirozený porod.
Přijďte se dozvědět více!
Svou účast si rezervujte na d.markova@zdravystyl98.cz nebo na 777 247 487 (i v případě dotazů).